Върховният орган на управление на НАМ е Общото събрание на членовете.
Общото събрание избира Управителен съвет, който осигурява изпълнението на решенията му. Настоящият Управителен съвет, избран от Общото събрание на НАМ е със следните членове:
Милена Гунчева, председател на УС
Милена Гунчева представлява Сдружение за посредническа дейност Медиатор. Тя е медиатор с дългогодишен опит в провеждане на семейни, екологични, медицински, търговски, вещни, трудови, наследствени, училищни, междусъседски и потребителски спорове. Има магистърска степен по управление на човешките ресурси, по ландшафтознание и опазване на околната среда и по география. Квалификациите и включват обучител по медиация и надграждащи обучения в областта на семейната, трансграничната и медиация при спорове за интелектуална собственост. Има и специализации в сферата на мултикултурното общуване, на дискриминацията и маргинализацията в училищна среда и на работното място. Милена има педагогически, административен, медиаторски, мениджърски опит. Работи като медиатор към СПД“Медиатор“, към Център за спогодба и медиация при СРС и СГС, на който е председател в периода 2013 – 2015 г. Член на управителния орган на Националната асоциация на медиаторите.
Биляна Гяурова–Вегертседер, заместник–председател на УС
Биляна Гяурова-Вегертседер е един от учредителите на Българския институт за правни инициативи (БИПИ) и директор на института. Адвокат от 1999, регистриран медиатор от 2006 г. В периода 1999 г. – 2006 г. Биляна работи като старши правен експерт в екипа Американска асоциация на юристите (АBA/CEELI понастоящем ROLI), където се занимава с управление на проекти и работа свързана с различни правни и законодателни инициативи, алтернативно разрешаване на спорове с акцент върху медиацията, реформа в юридическото образование и адвокатурата. Биляна е регистриран обучител по медиация и осъществява обучения по медиация в страната и в чужбина. Като адвокат Биляна е консултирала различни проекти както на фирми, така и на други неправителствени организации. Нейни материали свързани с АРС и други въпроси свързани със съдебната реформа и законодателните процеси са редовно публикувани в различни медии.
Проф. Добринка Чанкова
Добринка Чанкова е професор по Наказателен процес в Правно-историческия факултет на Югозападния университет „Н. Рилски“– Благоевград. Преподава и Алтернативно разрешаване на спорове в същия университет. Гост-професор в много чуждестранни университети. Специализирала е в Япония, САЩ, Англия, Австрия и др. В периода 1992-1994г. е експерт в Комисията по правата на човека в 36-то Народно събрание. През 1995-1997г. е член на Съвета по законодателството при Министерството на правосъдието и експерт в Комитетите на Съвета на Европа по проблемите на престъпността и медиация по наказателни дела. Учредител и член на Управителния съвет на Националната асоциация на медиаторите. Директор на Института за решаване на конфликти – София. Автор на над 100 научни труда, публикувани в страната и в чужбина. От 1995 г. досега участва в множество национални и международни проекти, целящи утвърждаването на медиацията и възстановителното правосъдие в България и в Европейски контекст.
Д-р Даниела Коларова
Даниела Коларова е основател и директор на фондация „Партньори – България“ от създаването на организацията през 1998 г. Фондацията е създадена с мисия да популяризира алтернативното решаване на спорове. Завършила е специалност „Психология“ в СУ „Св.Кл.Охридски“ и има докторска степен по социология от Института по социология, БАН. Преподава социална психология в СУ „Св.Кл.Охридски“ от 1990 до 2008 г. Има специализации по икономическа психология в Университета в Линц, Австрия и по психология на околната среда в Мичигански държавен университет, САЩ /1997/. Тя е сертифициран медиатор и обучител по медиация от Националния център за решаване на конфликти в Сан Диего, Калифорния /2003/. Допринася за изработване на Закона за медиацията и подзаконовите актове от 2004 г , съосновател на Национална асоциация на медиаторите и член на управителния съвет на НАМ. В периода 2006-2012 е президент на международната мрежа Партньори за демократична промяна в Брюксел. Съдейства за развитие на програмите на фондация „Партньори – България“ в областта на алтернативното решаване на спорове и конфликти, работи за разпространението и утвърждаването на медиацията в Йордания, Йемен и Ливан. Лицензиран медиатор и обучител по медиация, вписан в регистъра на МП. Автор на множество публикации.
Елиза Николова
Елиза Николова е председател на УС на Професионалниа асоциация на медиаторите в България (ПАМБ), управляващ съдружник в адвокатско съдружие „Николова, Калинов и Партньори” от 2005 г. Има завършено висше образование по Право и магистърска степен по „Социално икономическа информация“ към УНСС, както и магистратура по „Обща психология“ към СУ „Климент Охридски“. От 2006 г. е сертифициран медиатор, от 2009 е обучител по медиация, а от 2011 – председател на Професионална асоциация на медиаторите в България. Като обучител има над 50 проведени обучения в България, Казахстан и Украйна. Инициира и партнира в международни проекти за решаване на трансгранични спорове, за спорове, свързани със семейна медиация и със създаване на онлайн платформа за обучение по медиация. От 2016 г. е зам. председател на Национална асоциация за извънсъдебни спогодби – първата работеща онлайн платформа за решаване на потребителски спорове в България, нотифицирана от Министерство на икономиката и включена в Европейската ОДР платформа за решаване на потребителски спорове. Председател на организационния комитет на Международни летни школи по медиация и преговори 2017, 2018, 2019, 2020 г. Избрана за „Медиатор на годината“ през 2016 г. на Годишните юридически награди, наградена от Съюза на юристите в България за принос в развитието на медиацията в България през 2017 г.
Керачка Михаел
Керачка Михаел е дългогодишен секретар на Националната асоциация на медиаторите. Сертифициран медиатор от фондация „Партньори – България“ от 2006 година. Има магистърска степен по българска филология от СУ „Св.Кл.Охридски“ и след дипломна специализация по Държавна администрация и международно право от Университет за национално и световно стопанство в София. Основател на неправителствената организация „Печелим заедно“, която провежда обучения и предлага услуги за посредничество при разрешаване на семейни, бизнес и други спорове.